Yosuke Yamashita & LOTUS POSITION pátek 20. února 2015 — 20.00 — Divadlo Archa

Posted in Partyinfo

Dvaasedmdesátiletý bouřlivák Yosuke Yamashita, vyznavač freejazzové bezbřehosti, dokázal při své minulé koncertní návštěvě Prahy téměř zdemolovat piano. Japonská legenda nyní přijíždí v triu Lotus Position za doprovodu vynikajících hudebníků Akiry Horikoshi (bicí) a Akihito Obamy (shakuhachi). Nenechte si ujít freejazzovou třaskavinu roku 2015.

Yosuke Yamashita (1942) je jednou z nejvýznamnějších osobností japonského jazzu. Patřil k těm, kteří v 60. letech prolomili jeho zakonzervovanost a konzervativní pojetí amerických vzorů a pomohli tamní scénu postavit do čela světové improvizátorské avantgardy. Prvotní okouzlení lyrickým projevem amerického pianisty Billa Evanse pominulo u Yamashity ve chvíli, kdy zcela rozvolnil svoji závislost na tradičních jazzových formách a strukturách ve prospěch volného toku improvizace, typického pro free jazz. Ten se mu stal hlavním vyjadřovacím prostředkem po zbytek kariéry.

Za svou dosavadní kariéru natočil Yosuke Yamashita více než 40 alb v různých obsazeních, průběžně vede i bigband, v jehož projevu se unikátně propojují swing s free jazzem, je také uznávaným spisovatelem a esejistou. V České republice už několikrát koncertoval, při své minulé koncertní návštěvě Prahy svým energickým stylem téměř zdemoloval piano. Japonská legenda nyní přijíždí v novém triu Lotus Position, v němž kromě bicích Akiry Horikoshi bude znít i tradiční lidová japonská flétna z bambusu shakuhachi, na kterou hraje Akihito Obama.

Video: "Burning Piano 2008" (rozloučení s pianem)

 

VSTUPENKY
350 Kč | velký sál — sezení číslováno
délka — 120 minut
bez jazykové bariéry
Předprodej v pokladně Divadla Archa, online a v sítích Ticketpro a Tic

 

 

 

 

Sdílet příspěvek

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
COM_JFBCONNECT_LOGIN_POPUP