Euforická vlna Rock for People zasáhne i Plzeň – s evropskými hvězdami i publikem

články / kategorie - Partyinfo

Kapely z dvaceti evropských států a tisíce návštěvníků z ČR a zahraničí. Taková je měsíc před začátkem bilance festivalu Rock for People Europe, který jako součást programu Evropského hlavního města kultury v Plzni už 3. července naváže na jeho veleúspěšnou hradeckou edici. Srdcem festivalu se stane Kreativní zóna DEPO2015 a přilehlý břeh Radbuzy. Návštěvníci si budou moci vybírat z pestrého evropského hudebního menu o zhruba 70 položkách, k dispozici jim bude jedna obří venkovní stage a další dvě vnitřní.

Hlavními taháky elektronické scény na Colours of Ostrava jsou Danger, Clark, Telefon Tel Aviv či Nathan Fake.

články / kategorie - Partyinfo

Velkého zastoupení se letos na mezinárodním hudebním festivalu Colours of Ostrava dočkala elektronická hudba na pomezí tanečních rytmů, ambientu či down-tempa doplněná projekcemi. Vedle hvězd, které vystoupí na dvou hlavních pódiích jako Caribou, Rudimental, Clean Bandit, The Cinematic Orchestra nebo Klangkarussell, se představí celkem osmnáct projektů, které patří k tomu nejzajímavějšímu ze současné zahraniční i domácí elektroniky, ale na které "v hitparádách nenarazíte", jak podotýká dramaturg scény Adam Kaňa. Většina z nich zahraje v jedné z hal zrekonstruovaného Dolu Hlubina, kde vznikne zvláštní Electronic stage, dva z nich pak po obrovském ohlasu po jejich oznámení z kapacitních důvodů na Agrofert Fresh stage a ArcelorMittal stage. Díky Electronic stage vznikne na Colours of Ostrava nově afterparty zóna, která v pátek a sobotu bude otevřena na rozdíl od celého areálu až do 5 hodin do rána.

Festival Hrady CZ má kompletní program, přidává jedno pódium, zvětšuje areály a rozšiřuje služby pro návštěvníky

články / kategorie - Partyinfo

Jedenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 10. července na hradě Točníku, vstupuje do druhé desítky svého konání s několika změnami. Především rozšiřuje svůj páteční program na dvě pódia s kvalitním zvukem, buduje větší a komfortnější areály na Kunětické hoře a na louce v podhradí v Bouzově a návštěvníkům nabídne speciální program pro rodiny s dětmi. Během léta bude festival putovat vždy v pátek a sobotu po dalších českých a moravských památkách, konkrétně Rožmberku nad Vltavou, Kunětické hoře, Švihově, Veveří, Bouzově, Hradci nad Moravicí a Bezdězu, kde svou pouť uzavře 29. srpna. Festival zároveň oznamuje kompletní program, vystoupí na něm například zpěvák Tomáš Klus, kapely Chinaski, Mandrage, No Name, Čechomor, Wanastowi Vjecy, Monkey Business nebo zpěvačka Anna K a další interpreti.

Největší rodinný festival Kašpárkohraní určený dětem a jejich rodičům letos zcela poprvé rozezní Tomáš Klus

články / kategorie - Partyinfo

Sedmý ročník největšího rodinného festivalu v Čechách Kašpárkohraní rozezní pražské Letenské sady v neděli 14. června od 12 do 19 hodin. Hlavní hvězdou letošního festivalu je zpěvák a herec Tomáš Klus, který na této akci vystoupí zcela poprvé. Největší hity z mateřských školek jako Polámal se mraveneček nebo Skákal pes přes oves si návštěvníci zazpívají s Márdim z Vypsané Fixy, který na Kašpárkohraní představí svůj hudební projekt Mixle v Piksle. Dětská opera Praha návštěvníky zase vtáhne do pohádkového světa svými minioperkami o Červené Karkulce nebo Budulínkovi z dílny Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Vstup na Kašpárkohraní, které budou moderovat herci Šárka Vaculíková a Jan Cina, je zdarma.

Desátý Berlin Festival láká na Underworld nebo Róisín Murphy

články / kategorie - Partyinfo

Jedna z hlavních hudebních událostí německé festivalové sezóny proběhne ve dnech 29. – 31. května, kdy se berlínský Arena Park stane dějištěm Berlin Festivalu, který přináší dohromady to nejlepší, co město nabízí. Kvalitní a jedinečnou hudbu, kulturu a umění. Festival, proslulý svou kvalitní selekcí umělců, oslaví letos na břehu Sprévy desáté výročí a hudební obsazení tomu bude rozhodně odpovídat. Mezi hlavní lákadla patří bezesporu Underworld, James Blake, GusGus nebo Róisín Murphy.

Akce ALT+TRANCE zamíří v Květnu opět do Plzně!

články / kategorie - Partyinfo

Akce ALT+TRANCE si již za několik let svého působení získala řadu fanoušků, byla nominována na nejlepší klubovou akci roku 2013 i 2014 a tentokrát se dočkáme již 4. edice! Místo konání se nemění, pořadatelé se shodli že plzeňský klub PH+ je již pro tuto událost doslova domácím prostředím a nehodlají ho opustit ani tentokrát.

MINUS přináší svěží vítr v podobě housu a techna!

články / kategorie - Partyinfo

Dámy a pánové, je nám ctí vám představit projekt MINUS_ na kterém spolupracují konkrétně djs John Weah a Daniel Cloud. Cílem této akce je, vždy představit zajímavá a neotřelá jména a zároveň přinést svěží vítr do námi se zdající hudebně monotóní scény. Představit lidem ten nejaktuálnější sound, za kterým v dnešní době musíte jezdit např. do pražské Roxy či směrem na západ Německo, Ibiza, U.K. atd. Dá se řící, že MINUS je putovní akcí, která po několika vydání v MIDI baru, klubu Wave 27.března nově představí také prostorách Dominic Caffe v Plzni! V nejbližší době očekávejte biografie djs, tipy na jejich oblíbenou hudbu či rozhovory! Těšíme se na Vás 27.3.2015!

DUBFIRE LIVE V BRNĚ, 25.9. NA CITADELE!

články / kategorie - Partyinfo

Sen se stal skutečností! S hrdostí Vám můžeme oznámit, že další Citadela proběhne 25. září a jako headliner a tahoun celého zářijového vydání této akce je Grammy oceněný umělec, inovativní revolucionář a světová ikona minimal-techna, který za producentským a djským pultem stojí více než 25 let - DUBFIRE!

Nekonvenční britská čtyřka Is Tropical se vrací do Prahy

články / kategorie - Partyinfo

Indie electro-popová parta Is Tropical se v březnu vrací do Prahy. Procestovala půlku světa a teď po částech vydává své třetí album souhrnně nazvané Black Anything. Zážitky z pěti kontinentů na pěti vinylech. Tuhle skládanku dají dohromady už 31. března v Rock Café. Předprodej vstupenek bude zahájen v pátek 16. ledna v 10 hodin.

Yosuke Yamashita & LOTUS POSITION pátek 20. února 2015 — 20.00 — Divadlo Archa

články / kategorie - Partyinfo

Dvaasedmdesátiletý bouřlivák Yosuke Yamashita, vyznavač freejazzové bezbřehosti, dokázal při své minulé koncertní návštěvě Prahy téměř zdemolovat piano. Japonská legenda nyní přijíždí v triu Lotus Position za doprovodu vynikajících hudebníků Akiry Horikoshi (bicí) a Akihito Obamy (shakuhachi). Nenechte si ujít freejazzovou třaskavinu roku 2015.

Party ALT+TRANCE se opět rozjede letos v květnu!

články / kategorie - Partyinfo

Akce s názvem ALT+TRANCE si za několik málo let svého působení získala řadu fanoušků EDM, byla nominována na nejlepší klubovou akci roku 2013 i 2014 a letos se dočkáme její již 4. edice! Místo konání se oproti minulosti nemění - pořadatelé se shodli na tom, že plzeňský klub PH+ je pro tuto událost doslova "domácím prostředím" a nehodlají ho opustit ani tentokrát. Na květen jsme si pro vás připravili něco hodně speciálního a přineseme vám stejně jako na předešlých edicích i nyní perfektní zážitek!

Febiofest Music Fest zdarma pro veřejnost a letos s novou koncepcí

články / kategorie - Partyinfo

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest letos představuje novou koncepci hudebního doprovodného programu Febiofest Music Fest, který se bude konat denně od 20. do 27. března v industriálních prostorách garáží kina CineStar Praha – Anděl. Každý z osmi večerů Febiofest Music Festu bude věnován jinému hudebnímu žánru od popu přes hip-hop k jazzu, punku či ska a vystoupí na něm například Vladimir 518, Ohm Square, Matěj Benko Quintet s Ondřejem Rumlem, Zoči Voči, Hentai Corporation, Atmo Music, Smola a Hrušky a další interpreti. Vstup na Febiofest Music Fest, na kterém v průběhu osmi večerů vystoupí celkem 33 kapel, hudebních projektů a DJů, je pro veřejnost zdarma.

YouTube 2 MP3

články / kategorie - Zajímavosti

Také tě někdy vadí, že některá hudební vida na YouTube jsou vlastně jen mp3ky s jedním obrázkem? Našli jsme pro Vás zajímavou aplikaci (a to i na vaše chytré telefony), kter umí toto video převést a uloží výsledek do zařízení jako zvukový soubor!!

COM_JFBCONNECT_LOGIN_POPUP